cegiełki do salonu, kuchni, pokoju
17 maja 2022

Czy płytki z naturalnej cegły są ekologiczne?

Gdzie najczęściej montuje się płytki z naturalnej cegły? W jakich wnętrzach to rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

 

Płytki z naturalnej cegły podbiły serca wielu ludzi. Nie ma zatem co się dziwić, że są tak często wybierane jako element dekoracji wnętrz. Ceglane płytki ścienne dodają pomieszczeniom elegancji oraz uroku. Co ciekawe, w zależności jak się je zaaranżuje, mogą nadać wnętrzom przytulnego, ale i surowego stylu. Cegły dekoracyjne wewnętrzne na ścianę świetnie sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu - kuchni, salonie, łazience, sypialni, ale i na korytarzu. Jednak nieważne, gdzie będą zamontowane, płytki z naturalnej cegły z pewnością będą stanowić ciekawy element wnętrza. Choć, ceglane płytki ścienne można położyć niemal w każdym pomieszczeniu, najczęstszym miejscem, w którym się je układa jest salon. Wynika to z faktu, że płytki z naturalnej cegły tworzą ciepłą i przytulną atmosferę. Ponadto są one bardzo praktyczne, ponieważ nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych. Innym, często wybieranym, doskonałym miejscem dla tego typu płytek jest sypialnia, ponieważ mogą one pomóc w stworzeniu relaksującego i uspokajającego otoczenia. Ważne jest jednak, aby przed podjęciem decyzji o instalacji płytek z naturalnej cegły rozważyć styl domu. Cegły dekoracyjne wewnętrzne na ścianę dobrze sprawdzą się we wnętrzach w stylu nowoczesnym, loftowym, rustykalnym i minimalistycznym.

 

Czy ceglane płytki ścienne są ekologiczne?

 

Trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Niektórzy mogą powiedzieć, że płytki z naturalnej cegły są bardziej przyjazne dla środowiska niż inne materiały, takie jak plastik czy winyl, ponieważ są wytwarzane z naturalnego surowca. Jednak produkcja płytek ceglanych wymaga dużych ilości energii, a proces ten może powodować szkodliwe emisje. Kolejną kwestią jest proces instalacji. Aby płytki ceglane były trwałe, muszą być odpowiednio zamontowane, a to często wymaga użycia środków chemicznych. Jeśli produkty te nie zostaną odpowiednio zutylizowane, mogą być szkodliwe dla środowiska. Ogólnie rzecz biorąc, trudno jest powiedzieć, czy naturalne płytki ceglane są bardziej przyjazne dla środowiska, niż inne materiały, czy też nie. Zależy to od wielu czynników, w tym od sposobu produkcji. Jednak, decydując się na płytki z naturalnej cegły ze sklepu internetowego Cegła Cięta, można mieć pewność, że zostały one wykonane w duchu zero waste. Bowiem, ceglane płytki ścienne dostępne w sklepie Cegła Cięta pozyskiwane są ze starych cegieł pochodzących z rozbiórki. Obrabiane cegły pochodzą najczęściej z zabytkowych budynków, kościołów, klasztorów czy nawet murów obronnych, które są wskazane do rozebrania. Zatem, nie wyrzuca się starych cegieł, tylko daje im się drugie życie. Po obróbce będą mogły one ozdobić niejeden salon czy sypialnię. Takowe działanie nierzadko bywa określane jako zero waste, zatem można stwierdzić, że sposób pozyskiwania cegły przez firmę Cegła Cięta jest ekologiczny. Nie można jednak zaprzeczyć temu, iż płytki z prawdziwej cegły są uważane za jeden z naturalnych materiałów do dekoracji wnętrz. Co więcej, przez to, że ceglane płytki ścienne pochodzą z naturalnej cegły, nierzadko można znaleźć na nich różne niedoskonałości, takie jak ubytki, odpryski, odciski palców, przebarwienia czy też pozostałości po farbie lub zaprawie z wcześniejszego budynku. Jednak, takowe niedoskonałości często postrzegane są jako atut, bowiem stanowią unikalne cechy dekoracyjnych cegieł ściennych.

 

Gdzie znaleźć cegły dekoracyjne wewnętrzne na ścianę?

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Nasza firma zajmuje się produkcją oraz sprzedażą płytek z naturalnej cegły.  Są to cegły wytwarzane ręcznie przez doświadczonych rzemieślników, którzy dbają o zachowanie dawnych tradycji, a jednocześnie produkują wysokiej jakości wyroby dla współczesnych konsumentów. Naturalne płytki ceglane  Cegła Cięta to świetny sposób na dodanie charakteru danym wnętrzom. Nasze ceglane płytki ścienne cechują się wysoką jakością. Oferujemy również usługę układania płytek, zatem nie czując się na siłach, aby zrobić to samodzielnie, warto skorzystać z oferty Cegła Cięta. Zatem, szukając wysokiej jakości dekoracyjnych płytek ceglanych, warto wziąć pod uwagę nasz sklep. Wśród dostępnych tam wielu różnych wzorów i kolorów, na pewno znajdzie się idealny model ceglanych płytek na ścianę!

 

98-300 Wieluń

ul. Bartosza Głowackiego 3

Zadzwoń do nas