płytki ceglane w salonie - pomysły
22 kwietnia 2022

W którym miejscu w salonie najlepiej zamontować ceglane płytki ścienne?

Hitem obecnego sezonu jest umieszczanie ceglanych płytek ściennych w salonie. Czy w Twoim domu również znajdzie się dla nich miejsce? Po przeczytaniu poniższego poradnika będziesz mieć pewność, w których obszarach domowego wnętrza będzie im najlepiej. Sprawdź najlepsze pomysły aranżacyjne!

 

Ceglane płytki ścienne w salonie – strefa wypoczynku

Zwłaszcza w większych przestrzeniach dobrze jest wyznaczyć różne strefy użytkowe salonu. Bez względu na kształt tego ważnego pomieszczenia, zawsze znajdzie się w nim miejsce na strefę wypoczynkową. W zależności od aranżacji może być w niej narożnik, kanapa czy fotele. Znajdzie się też miejsce na stolik kawowy lub niską ławę. Ściana boczna takiej strefy jest idealną powierzchnią, by umieścić na niej ceglane płytki ścienne. Dlaczego? Bardzo dobrze poradzi sobie z wyznaczeniem granic strefy wypoczynku i jednocześnie zapewni miły klimat osobom w niej przebywającym.

 

Płytki z naturalnej cegły we wnękach

Czasem inną strefę danego pomieszczenia można zaaranżować w niewielkich wnękach. Często oddzielone są użytkowym blatem, który służy również jako przestrzeń mieszcząca, na przykład artykuły potrzebne do pracy. Do zaznaczenia różnicy między otwartą przestrzenią salonu a wnęką świetnie sprawdzają się właśnie płytki z naturalnej cegły. Dodatkowo, zestawienie ich z pastelowymi i nieco jaśniejszymi kolorami salonu będzie pięknie kontrastowało z czerwienią lica cegieł. Zwłaszcza osoby korzystające z wideokonferencji podczas pracy w home office chętnie tworzą tło właśnie z płytek ceglanych.

 

Cegła cięta na kominku

W salonie z kominkiem w zasadzie obowiązkiem jest stworzenie ozdobnej aranżacji z cegły ciętej. Jej barwa pięknie komponuje się z klimatem wkładu kominkowego i płonącym w nim ogniem. Poza tym, zwłaszcza produkty klinkierowe i szamotowe świetnie radzą sobie z kumulowaniem ciepła i mogą spełniać również funkcję użytkową. Ceglane płytki ścienne w salonie uzupełnią również elektryczne wkłady kominkowe, które mają jedynie funkcje stylistyczną. Dlatego jeśli nie masz prawdziwego kominka, nie oznacza to, że musisz pozbawiać się klasycznego klimatu historycznych glinianych cegieł.

 

Czy można wyłożyć cegłami cały salon?

Zazwyczaj cegły dekoracyjne wewnętrzne na ścianę wykonuje się na jednej lub dwóch ścianach salonu. Najpopularniejszym pomysłem jest umieszczanie ich w strefach wypoczynku i stanowiskach pracy. Czy jednak można przy ich pomocy zrealizować aranżację całego salonu? Jest to możliwe, jednak w pewnych przypadkach odradza się taki projekt. Dlaczego? Płytki ścienne z cegły ciętej tworzą efekt 3D, a to wpływa na optyczne zmniejszenie kubatury pomieszczenia. Dlatego, zwłaszcza w małych salonach najlepiej jest udekorować nimi tylko jedną lub dwie powierzchnie, zamiast pokrywać nimi całe wnętrze.

 

Skorzystaj z pięknych cegieł ciętych w swoim salonie!

Zaaranżuj swój salon do niesamowitych wnętrz loftowych, klasycznych i skandynawskich, stosując cegły cięte na ścianach. Nie pozostało Ci nic innego, jak zaprojektować swoje nowe wnętrze i wybrać producenta sprawdzonych materiałów dekoracyjnych w formie płytek z cegieł glinianych. 

Po inspiracje zapraszamy do naszej zakładki REALIZACJE, a po zakupy do naszego sklepu. 

 

 

98-300 Wieluń

ul. Bartosza Głowackiego 3

Zadzwoń do nas